Dawid Marcinek i Alex Mrozek zajęli VI miejsce w Mistrzostwach Śląska w badmintonie.
  • 06 Maj 2024

W Pszczynie w dniu 25 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Śląskiego w badmintonie

Nasz zespół w składzie Dawid Marcinek i Alex Mrozek w tych mistrzostwach zaprezentowali się bardzo dobrze. Bycie w gronie ośmiu najlepszych drużyn na Śląsku to ogromny sukces. Po bardzo zaciętych i wyrównanych spotkaniach, gdzie o zwycięstwie niejednokrotnie decydował jeden mały punkt nasi uczniowie wywalczyli VI miejsce.

Droga do finału nie była łatwa nasza drużyna musiała przejść przez cztery etapy rozgrywek. Chłopaki już na początku postawili sobie jeden cel - finał wojewódzki i ten cel osiągnęli. Zasady gry w badmintona są dość proste, ale wymagają od graczy dużego zaangażowania i skupienia. Gra w badmintona wymaga precyzji, szybkości i strategii, a najważniejsze w tym wszystkim to cierpliwość i dobra zabawa. Nasi uczniowie swoją ciężką pracą i samodyscypliną pokazali że w sporcie wszystko jest możliwe.

Dawid i Alex na koniec klasy 8 sprawili sobie i całej społeczności szkolnej wiele radości.

Bardzo serdecznie gratulujemy zawodnikom za ich determinację, pasję oraz za rozwijanie swoich sportowych umiejętności.